Необработен матерјал

  • G.652D Оптичко влакно со еден режим (B1.3)

    G.652D Оптичко влакно со еден режим (B1.3)

    Едно-режимното влакно со недисперзивно поместување со ниска врвна вода е погодно за преносен систем од целосниот опсег 1280nm ~ 1625nm, што не само што ја одржува ниската дисперзија на традиционалниот опсег 1310nm, туку има и мала загуба на 1383nm, што го прави опсегот Е (1360nm ~ 1460nm) целосно искористен.Загубата и дисперзијата на целиот опсег од 1260 nm до 1625 nm се оптимизирани, а загубата на свиткување од 1625 nm бранова должина е намалена, што обезбедува ресурси за пропусниот опсег за 'рбетната мрежа, MAN и пристапната мрежа.

  • G.657A1 Едномодни влакна нечувствителни на свиткување

    G.657A1 Едномодни влакна нечувствителни на свиткување

    Производот усвојува напредна технологија за производство на префабрикувани прачки со целосно синтетички влакна, која може да ја контролира содржината на OH- на префабрикуваната прачка со влакна на многу ниско ниво, така што производот има одличен коефициент на слабеење и низок врв на вода, одлични перформанси на пренос.Производот може да обезбеди мал радиус на свиткување додека е целосно компатибилен со мрежата G.652D, така што влакното може целосно да ги исполни барањата за ожичување на FTTH.

  • G.657A2 Свиткано осетливо едномодни влакна

    G.657A2 Свиткано осетливо едномодни влакна

    Производот усвојува напредна технологија за производство на префабрикувани прачки со целосно синтетички влакна, која може да ја контролира содржината на OH- на префабрикуваната прачка со влакна на многу ниско ниво, така што производот има одличен коефициент на слабеење и низок врв на вода, одлични перформанси на пренос.Производот може да обезбеди мал радиус на свиткување додека е целосно компатибилен со мрежата G.652D, така што влакното може целосно да ги исполни барањата за ожичување на FTTH.

  • Sumitomo B6.a2 SM Fiber (G.657.A2)

    Sumitomo B6.a2 SM Fiber (G.657.A2)

    Бранова должина (nm) Слабеење (dB/km) @1310 nm ≤0,35 @1383 nm ≤0,35 @1383 nm (по стареење H2 ) D≤0,01 @1550 nm ≤0,21 nm @ 162 nm максимална промена на прозорецот. опсег(nm) Референца ƛ(nm) dB/km 1285-1330 1310 ≤0,03 1525-1575 1550 ≤0,02 Дисконтинуитетот на точката не е поголем од 0,02 dB на 1310 nm или 150Ако должината на влакното е ≥2,15km, разликата на вредноста на сегментот е...
  • Sumitomo B1.3 SM Fiber (G.652.D)

    Sumitomo B1.3 SM Fiber (G.652.D)

    Бранова должина (nm) Слабеење (dB/km) @1310 nm ≤0,35 @1383 nm ≤0,35 @1383 nm (по стареење H2 ) D≤0,01 @1550 nm ≤0,21 nm @ 162 nm максимална промена на прозорецот. опсег(nm) Референца ƛ(nm) dB/km 1285-1330 1310 ≤0,03 1525-1575 1550 ≤0,02 Дисконтинуитетот на точката не е поголем од 0,02 dB на 1310 nm или 150Ако должината на влакното е ≥2,15km, разликата на вредноста на сегментот е...
  • Sumitomo B6.a1 SM Fiber (G.657.A1)

    Sumitomo B6.a1 SM Fiber (G.657.A1)

    Бранова должина (nm) Слабеење (dB/km) @1310 nm ≤0,35 @1383 nm ≤0,33 @1383 nm (по стареење H2 ) D≤0,01 @1550 nm ≤0,21 nm @ 162 nm максимална промена на прозорецот опсег(nm) Референца ƛ(nm) dB/km 1285-1330 1310 ≤0,03 1525-1575 1550 ≤0,02 Дисконтинуитетот на точката не е поголем од 0,02 dB на 1310 nm или 150Ако должината на влакното е ≥2,15km, разликата на вредноста на сегментот е ослабена...
  • Сумитомо 200 µm B1.3 SM влакна (G.652.D)

    Сумитомо 200 µm B1.3 SM влакна (G.652.D)

    Бранова должина (nm) Слабеење (dB/km) @1310 nm ≤0,35 @1383 nm ≤0,33 @1383 nm (по стареење H2 ) D≤0,01 @1550 nm ≤0,21 nm @ 162 nm максимална промена на прозорецот опсег(nm) Референца ƛ(nm) dB/km 1285-1330 1310 ≤0,03 1525-1575 1550 ≤0,02 Дисконтинуитетот на точката не е поголем од 0,02 dB на 1310 nm или 150Ако должината на влакното е ≥2,15km, разликата на вредноста на сегментот е ослабена...
  • Sumitomo 200 µm B6.a1 SM влакна (G.657.A1)

    Sumitomo 200 µm B6.a1 SM влакна (G.657.A1)

    Бранова должина (nm) Слабеење (dB/km) @1310 nm ≤0,35 @1383 nm ≤0,33 @1383 nm (по стареење H2 ) D≤0,01 @1550 nm ≤0,21 nm @ 162 nm максимална промена на прозорецот опсег(nm) Референца ƛ(nm) dB/km 1285-1330 1310 ≤0,03 1525-1575 1550 ≤0,02 Дисконтинуитетот на точката не е поголем од 0,02 dB на 1310 nm или 150Ако должината на влакното е ≥2,15km, разликата на вредноста на сегментот е ослабена...
  • Едно-режим G657B3 оптичко влакно супер отпорно на свиткување

    Едно-режим G657B3 оптичко влакно супер отпорно на свиткување

    G657B3 е целосно компатибилен со ITU-TG.652.D и IEC60793-2-50B.1.3 оптички влакна, а неговите перформанси ги задоволуваат релевантните барања на ITU-TG.657.B3 и IEC 60793-2-50 B6.b3 Затоа, тој е компатибилен и усогласен со постоечката мрежа со оптички влакна и полесен за користење и одржување.

  • G655 Оптичко влакно со еден режим

    G655 Оптичко влакно со еден режим

    DOF-LITETM (LEA) Оптичкото влакно со еден режим е префрлено влакно со ненула дисперзија (NZ-DSF) со голема ефективна површина.

  • G.652D Едномодни оптички влакна (B1.3) - Степен Б

    G.652D Едномодни оптички влакна (B1.3) - Степен Б

    Едно-режимното влакно со недисперзивно поместување со ниска врвна вода е погодно за преносен систем од целосниот опсег 1280nm ~ 1625nm, што не само што ја одржува ниската дисперзија на традиционалниот опсег 1310nm, туку има и мала загуба на 1383nm, што го прави опсегот Е (1360nm ~ 1460nm) целосно искористен.Загубата и дисперзијата на целиот опсег од 1260 nm до 1625 nm се оптимизирани, а загубата на свиткување од 1625 nm бранова должина е намалена, што обезбедува ресурси за пропусниот опсег за 'рбетната мрежа, MAN и пристапната мрежа.

  • Желе за полнење на кабел за блокирање вода

    Желе за полнење на кабел за блокирање вода

    Кабел желе е хемиски стабилна мешавина од цврст, полуцврст и течен јаглеводород.Желето за кабли е без нечистотии, има неутрален мирис и не содржи влага.

    Во текот на пластичните телефонски комуникациски кабли, луѓето сфаќаат дека поради пластиката има одредена пропустливост на влага, што резултира со тоа што кабелот има проблеми во однос на водата, често како резултат на јадрото на кабелот е упад на вода, влијанието на комуникацијата, непријатностите на производство и живот.

12Следно >>> Страница 1/2